Turkse rijscholen worden praktijkgerichter

0
692

Het Turkse Ministerie van Onderwijs streeft ernaar het onderwijs op rijscholen te verbeteren door meer up-to-date en praktische informatie op te nemen in het curriculum en het aantal examenvragen te verminderen.

Het aantal examenvragen zal volgens het nieuwe systeem worden verlaagd van 120 naar 60. Ook wordt het praktijkexamen, wat nu gemiddeld 15 minuten duurt, aangepast. Het Ministerie wil de duur van het praktijkexamen gaan verhogen naar minimaal 30 minuten of maximaal een uur, net zoals dat in een groot aantal Europese landen het geval is.

Iemand die een Turks rijbewijs wil behalen, dient een opleiding te volgen bij een privaat beheerde rijschool. Deze opleiding bestaat ​​uit theoretische lessen die meestal een maand duren, gevolgd door een week van praktijk rijlessen.

De theoretische lessen geven informatie over verkeersregels en de werking van de motor en andere auto-onderdelen. Experts zeggen dat het huidige systeem onvoldoende is, bovendien vinden veel van de leerlingen wel een manier om het volgen van de lessen te omzeilen.

800 van de 2.000 rijscholen die door het Ministerie van Onderwijs werden geïnspecteerd boden geen goede praktijklessen aan aan hun studenten. Tijdens een laatste steekproef bleek ook dat er vaak maar slecht les wordt gegeven tijdens het theoretische gedeelte en dat veel van de studenten die zich in hadden geschreven voor de opleiding helemaal niet kwamen opdagen.

In samenwerking met rijschoolverenigingen, onafhankelijke organisaties en overheidsfunctionarissen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van de rijopleidingen, heeft het ministerie 3 jaar lang workshops gehouden om de huidige manier van lesgeven en de inhoud van de rijopleiding te kunnen verbeteren.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in
Captcha verification failed!
Captcha gebruikersscore mislukt. Gelieve ons te contacteren!